top of page

KAJ ODKUPUJEMO

- Kitare (akustične, električne, bas, ostala brenkala: mandoline, banjo, ukulele)

Kitara je strunsko glasbilo, ki ima običajno 6 strun, obstajajo pa tudi primerki s štirimi, sedmimi, desetimi in dvanajstnimi strunami. Kitare so izjemno priljubljen inštrument, ki se ga zelo radi učijo tudi amaterji, saj lahko z znanjem vsaj nekaj akordov spremljamo večino pesmi. Kitare so lahko klasične, akustične, električne, renesančne in baročne, akustične bas kitare in električne bas kitare. Ostala brenkala, ki jih odkupujemo, so mandoline, banjo in ukulele.
 

Majhne_slike_inštrumentov.jpg

​- Elektronke klaviature ali slovensko sintezator

Zanj uporabljamo angleščine prevzeto besedo sintesajzer, pri katerem se zvoki proizvajajo elektronsko, s pomočjo elektronskih vezij. Glasbilo ima klaviaturo, dva zvočnika, vtičnice, ekran in več gumbov za različne funkcije. 

- Harmonike (klavirske, diatonične)

Na harmoniko igramo s pritiskanjem na tipke in gumbe ter s stiskanjem in raztezanjem meha. harmonika velja za priljubljeno glasbilo med starejšimi, v zadnjem času pa postaja vse bolj zanimiva tudi mlajšim generacijam.

Majhne_slike_inštrumentov.jpg

- Bobni in tolkala (električni, akustični, ostalo: činele, bobnarske palice, opne, stojala)


Tolkala, na katera igramo tako, da nanje udarjamo z roko ali tolkalci, delimo na idiofone in membranofone. Pri idiofonih zveni snov, iz katere so narejeni, pri membranofonih pa zvenijo napete membrane. Tolkala so bila nepogrešljiva že skozi zgodovino, v kultni in ritualni glasbi.

Majhne_slike_inštrumentov.jpg

- Pihala / trobila (saksofoni, flavte, klarineti, trobente, rogovi, pozavne, basovska trobila)

Pihala so glasbila, ki ustvarjajo zvok s tem, ko glasbenik pihne zrak v ustnik, s čimer zaniha zračni steber znotraj pihala. Najdemo jih v pihalnih orkestrih, pihalnih godbah in simfoničnih orkestrih. Med družine pihal spadajo piščali, flavte, oboe, klarineti, saksofoni, fagoti in drugi.

- Godala (violine, violončela, kontrabasi, loki za godala)

Z godali ustvarjamo zvok tako, da nanje godemo z lokom, ki napete strune spravlja v nihanje oziroma vibracijo. Nanje lahko tudi brenkamo ali tolčemo z roko. Med moderna godala spadajo violina, viola, violončelo in kontrabas.

Majhne_slike_inštrumentov.jpg
Majhne_slike_inštrumentov.jpg

- Mikrofoni (koncertni, studijski)

Mikrofon spreminja zvok v električno napetost in kot pretvornik ene energije v drugo, opravlja podobno vlogo kot človeško uho. Poznamo ročne mikrofone, mizne mikrofone in brezžične mikrofone. 

 

- Splošni glasbeni pribor (stojala, taktirke in ostalo)

Notna stojala uporabljajo glasbeniki za note, stojala za inštrumente pa za odlaganje inštrumentov, ko nanje ne igrajo. Taktirka ali dirigentska paličica je lahka lesena palica dirigentov, ki jo uporabljajo za dirigiranje orkestru.

stojala.jpg
mikrofon.jpg
studijska oprema.jpg

- Studijska oprema (procesorji, snemalniki, studijski monitorji, slušalke, stojala in pribor za studio)

Studijska oprema obsega glasbene pripomočke, ki se uporabljajo pri snemanju v studiih, kot so procesorji, snemalniki, studijski monitorji, slušalke, stojala in ostalo. 

dj oprema.jpg

- DJ oprema (kontrolerji in mikserji).

DJ oprema vključuje Dj mešalne mize, DJ gramofone, DJ kontrolerje, DJ slušalke, zvočnike in ostalo DJ opremo.

mešalna_miza.jpg

- Ozvočenja (seti ozvočenja, posamezni zvočniki, mešalne mize, ojačevalci)

Ozvočenje je sklop elektronskih naprav, ki ojača zvočno energijo z namenom, da se govor in glasba slišita dobro in razumljivo.


 

8 NAJBOLJ PRILJUBLJENIH INŠTRUMENTOV NA SVETU

Vsi uživamo v glasbi, vendar na različne načine -  nekateri jo radi poslušajo, plešejo nanjo, nekateri si brenkajo melodije, pojejo, eni pa igrajo na glasbene inštrumente. Na svetu je na stotine različnih inštrumentov, med katerimi lahko izbiramo - na ogi.si vam ponujamo seznam desetih najbolj priljubljenih.

Klaviature


Izjemno vsestranski instrument, ki ne potrebuje posebnega vzdrževanja in lahko poustvarijo široko paleto zvokov in tonov. Predvsem priljubljeni so pri mlajših otrocih in so odlični za snemanje. Glavna razlika med klaviaturami in klavirjem je v tem, da se zvok oddaja v elektronski obliki. Klaviature so zato odlična izbira za domače uporabnike in začetnike. 


Klavir


Klavir je bil izumljen okoli leta 1700 in se uporablja za številne zvrsti glasbe, vključno s klasično, jazz glasbo in popularno glasbo. Znan je kot najboljši instrument za novince v igranje na inštrumente, saj je zelo vsestranski, ima širok razpon in veliko sposobnost spreminjanja dinamike. Igranje klavirja je znano kot odličen vir lajšanja stresa in je izjemno sproščujoč glasbeni instrument. Predvsem otroci bodo z igranjem klavirja razvili čut za koncentracijo, vztrajnost in čustveno izražanje.


Klasična kitara


Učenje igranja kitare je izjemno priljubljeno in je odlično za krepitev samozavesti in razvijanje socialnih veščin. Prav tako pri otrocih izboljša motorične spretnosti in sposobnost koncentracije, spomina ter osredotočanja. Zvok klasične kitare je akustičen, običajno se jo igra z eno roko, lahko pa se nanjo trka tudi z drugo roko.


Električna kitara


Električna kitara je bila izumljena leta 1931 in za pretvorbo vibracij svojih strun uporablja nabiralnik in jih pretvori v električne impulze. Strune so običajno narejene iz kovine in so nekoliko lažje od strun na klasični kitari. Prav tako ima električna kitara tanjši vrat in se jo je lažje naučiti igrati kakor na klasično kitaro. 


Bas kitara


Bas kitara je po videzu in konstrukciji podobna električni kitari, ima pa daljši vrat in štiri do šest strun, medtem ko jih ima klasična kitara ponavadi šest, lahko pa tudi od štiri do 18. Bas kitara je prenosni inštrument, ki se igra s prsti ali palcem in je pogosto solo inštrument v džezu, latino, funk, progresivnem rocku in drugih stilih rocka in metala. Naloga basista je zagotoviti ritmični impulz v bendu, učenje igranja bas kitare pa je prav tako zahtevno kot igranje klasične ali električne kitare. 


Bobni


Bobni so najstarejša oblika inštrumentov, ki obstajajo v najrazličnejših oblikah in velikostih. Igrajo se tako, da se nanje udaja z različnimi orodji, vse od lesenih palic do rok. Bobni oddajajo zvok z vibracijo raztegnjene membrane, ki jo imenujemo glava in pokriva en ali dva konca votlega telesa, ki je znano kot lupina. Igranje na bobne pomaga pri soočanju s stresom.


Violina


Violina je pomembno glasbilo v najrazličnejših glasbenih zvrsteh, vključno z jazzom, countyjem, metalom in narodnozabavno glasbo. Violina ima običajno štiri strune in jo ponavadi igramo tako, da čez njene strune narišemo lok. Za igranje violine je potrebna brezhibna drža, kar velja bolj kot za kateri koli drugi inštrument. Potrebno je dobro ravnotežje in moč, da lahko violino dolgo časa držite v pravilnem položaju.


Saksofon


Saksofon je leseni instrument, običajno izdelan iz medenine in se nanj igra z ustnikom. Najpogosteje se uporablja v klasični glasbi, marširaju ter jazzu. Saksofon je odličen inštrument za izražanje svoje ustvarjalne plati, predvsem zaradi svoje široke palete dinamike in prilagodljivega zvoka, ki omogoča izražanje mnogih čustev in slogov. Prav tako prispeva k prepoznavanju logičnih vzorcev, ki pomagajo pri matematiki in naravoslovju.

 

Ne glede na to ali želite svoj inštrument prodati ali ga kupiti, se v ekipi ogi.si posvetimo vsaki stranki posebej in v postopku odkupa ali nakupa vašega glasbenega inštrumenta upoštevamo vaše predloge in želje. 

najbolj priljubljeni inštrumeti

NASVETI ZA NAKUP DOMAČEGA STUDIA

Glasbeniki potrebujejo svoj prostor za kreativno ustvarjanje, kjer se lahko popolnoma sprostijo in se posvetijo svoji strasti - glasbi. Naj gre za tekstopisce in pevce, skladatelje, ali glasbenike, ki želijo posneti svojo glasbo, je imeti lastni glasbeni studio želja mnogih glasbenikov. Nakup prave glasbene opreme pa je lahko težaven in stresen proces. Pri ogi.si vam ponujamo 10 koristnih nasvetov, s katerimi se boste lažje izognili napogostejšim pastem in kar najbolje izkoristili vaš proračun.

 

Vzemite si čas

Ne sprejemajte odločitev o nakupu glasbene opreme v naglici, saj vas bodo glasbila in glasbena oprema spremljala še mnoga leta. Več časa boste porabili za raziskavo svojih možnosti, večja je verjetnost, da boste s svojimi odločitvami zadovoljni še dolga leta. Veliko ljudi kupi določen kos opreme, ne da bi vedeli dovolj o tem, kaj lahko pričakujejo od njega. Odločajte se na podlagi dejstev.

 

Spoznajte svoje resnične potrebe

Ni orodja, ki bi ustrezal vsem. Najprej se morate odločiti, kaj sploh želite početi s snemalnim programom in se na podlagi tega odločiti za najboljšega zase. Naslednje vprašanje je, ali imate dovolj zmogljiv računalnik, da lahko na njem uporabljate programsko opremo, ki jo potrebujete. Če ne, potem je čas za nadgradnjo vašega računalnika. Naredite seznam prav vsem kosov opreme, ki jih potrebujete. Tu so še studijske slušalke, zvočna kartica, razni pripomočki, kot so stojala, audio kabli, ter mikrofoni, MIDI kontroler in studijski monitorji. Prav vsak od teh ima različne zmožnosti, od takih ki so zadostni za začetnike, do takih za amaterje in za profesionalce.

 

Ne porabite celotnega proračuna za en kos opreme

Ko ste prepričani o tem, kar potrebujete in želite v svojem domačem glasbenem studiu, določite kolikšen je vaš proračun in koliko tega lahko namenite za določen kos opreme. Morda ste kje prebrali, da znani producent prisega na določen in drag kos, vendar ne zapravite vsega zanj, če vam potem ne bo ostalo denarja za ostalo opremo. Noben kos opreme vam ne bo zagotovil kakovostnega zvoka ali odličnih posnetkov, to bodo storile vse komponente skupaj. Dober sistem je boljši kot povprečen sistem z eno odlično komponento višjega cenovnega razreda.

 

Vložite denar v kvalitetno opremo

Vsekakor pa pri glasbeni opremi drži trditev, da dobiš tisto, kar plačaš. Vložite v dobro opremo profesionalne kakovosti, pri kateri boste dobili boljši zvok, oprema pa vam bo služila veliko dlje. 

 

V kolikor se zanimate za nakup glasbene opreme, smo za vas tukaj strokovnjaki ogi.si, prav tako pa prisluhnemo vašim individualnim željam tudi v postopku odkupa vašega glasbenega inštrumenta.

domači studio
IMATE VPRAŠANJE?

Stopite v stik z nami.

Brezplačna telefonska št.: 080 4844

Email: info@ogi.si

 

ZOML - Zastavljalnica, odkupovalnica in menjalnica Ljubljana d.o.o.

Miklošičeva cesta 30

1000 Ljubljana

 

ID za DDV: SI92527515

Matična številka: 6870139000

Registrski organ: Okrožno sodišče Ljubljana

SRG vpisa: 2016/1971

 

Delovni čas

Od ponedeljka do petka:

09:00 – 18:00

 

Ob sobotah, nedeljah in praznikih zaprto!

​Hvala za sporočilo!

ogi2.png
kontakt
bottom of page